Wyświetl większą mapę
Home / Strefa wychowanka

Strefa wychowanka

bajkolinki
Projekt „Bajkolinki” powstał z inspiracji komputerową technologią animacji. W naszym ośrodku mamy studio filmowe, w którym powstają filmy z udziałem wychowanków. Idąc o krok dalej, postanowiliśmy wykorzystać nie tylko ich talent aktorski. Nasi podopieczni są utalentowani w wielu dziedzinach, toteż projekt miał za zadanie uruchomić ich przebogatą wyobraźnię i pozwolić uwolnić ekspresję artystyczną. Udało się!

20150420_120251
Czy Wiecie, czym jest ikonografia? Na tych zajęciach macie okazję zapoznania się z warsztatem, z materiałami i techniką powstawania ikony. Poza samą pracą twórczą Będziecie mieć okazję poznać historię i teoretyczne podstawy tworzenia tych wyjątkowych wizerunków.

Gdy człowiek ciężko pracuje należy mu się smaczny posiłek. W naszym ośrodku wychowankowie mają szansę nauczyć się wykonywania prostych i smacznych potraw. Zajęcia kulinarne to wspólne spędzanie czasu przy przygotowywaniu potraw, które stanowią zazwyczaj posiłek.

znane nieznane
Od września szukaj i oglądaj nagranych przez nas ciekawych reportaży zatytułowanych Znane NIEznane. Pokażemy Ci miejsca, które być może znasz, a być może zobaczysz je po raz pierwszy. Po obejrzeniu reportaży spojrzysz na nie już w inny sposób niż do tej pory.

Czasami jest trudno zapamiętać swoją rolę, szczególnie wtedy gdy jest ona rozbudowana i ma mnóstwo słów. Nie martwimy się tym. „Miminki” to teatr oparty o gest, ruch, mimikę.

metamorange

  • Chciałbyś lepiej rozumieć innych i siebie?
  • Chciałbyś rozwijać swoje twórcze myślenie i wyobraźnię?
  • Chciałbyś nauczyć się obserwować i wyciągać ciekawe wnioski?
  • Chciałbyś być bardziej skupiony tak by osiągać lepsze wyniki w sporcie lub nauce
  • Czasem coś Cię wkurza i chciałbyś coś z tym zrobić?

Jeśli na kilka z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, zapraszamy na zajęcia pt. „Metamorfozy”.

bf

„Wiedza nie ma właściciela” – Ludwik Pasteur

Pulsar to program mający na celu zainteresowanie naszych uczniów otaczających ich światem.

b767f3c4-c793-49b2-9e8c-39939a146d38
Socjofilm to projekt oparty o cykliczną prezentację odpowiednio dobranych filmów. Zakłada on wykorzystanie sztuki filmowej dla celów socjoterapeutycznych. Uczestnicy zajęć prowadzą ukierunkowaną dyskusję i dzielą się swoimi refleksjami po obejrzeniu filmu. Sprzyja to nabywaniu umiejętności społecznych, nawiązywaniu i budowaniu relacji, poznawaniu opinii i przeżyć innych osób uczestniczących w zajęciach.

Nasz Ośrodek pracę opiera na działaniach twórczych, w czasie których następuje proces korekty niewłaściwych postaw. Dzięki wsparciu naszych specjalistów, każde działanie podjęte przez wychowanka, zakończone jest widocznym efektem.

Top
Zmień wielkość czcionki
tryb kontrastu